Rubriky

· Články
!STOP TEMELIN! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 12 Červen 2008 10:46
"Síla rakouských argumentů nás nakonec přesvě›dčila o správnosti tohoto kroku," řekl český premiér médiím ihned po ranním zasedání vlády. V areálu elektrárny se bude vyrábě›t kvalitní sýr z rakouského mléka kvality BIO. "Půjde o speciální sýr s kousky ořechů přesně› tak, jak navrhovala rakouská strana," doplnil český ministr zahraničí Emil Loutka.

Na otázku, jak se rozpočet vyrovná s finaněními ztrátami, které sebou přestavba ponese, jsme se zeptali námě›stka ministra financí Kamila šišky: "Počítáme s tím, že veškeré finanění ztráty se nám do pě›ti let vrátí prodejem sýra. Již nyní registrujeme mnoho objednávek z celého Temelínska."

Vláda současně› vydala balík opatření, která mají zamezit energetické krizi v republice.
"Rozhodli jsme se posílit využití současných uhelných elektráren," prohlásil na rychle svolané tiskové konferenci zástupcům tisku ministr průmyslu a obchodu Karel Vorrichtung.
Vláda proto také schválila neplánované zvýšení t웾ebních limitů na Mostecku a Ostravsku. "Bude nezbytné vystě›hovat obce Horní Vlastě›nice a Lomnou. Pro lidi z tě›chto obcí byly již vyhrazeny pozemky právě› v okolí Temelína, kde pro ně› naši rakouští partneři dokonce připravili kulturně›-vzdě›lávací program o výhodách ekologické energetiky," dodal Vorrichtung.

Byli jsme se s kamerou podívat i do tábora rakouských aktivistů, kteří dnes v podvečer pořdali malou oslavu v pohraničním mě›stečku Bachdorf. Na akci se sešlo všech třiadvacet zastánců zastavení jaderné elektrárny Temelín, kteří posledních patnáct let vytrvale blokovali česko-rakouské hraniční přechody. Zeptali jsme se jednoho z oslavujících na jeho pocity: "Jsme rádi, že češi konečně› uznali, že Temelín je obrovské nebezpečí. Již mnohokrát nechybě›lo mnoho a mohlo dojít k nezvratné katastrofě›, " poukázal muž na pondě›lní havárii teplé vody v budově› ředitelství elektrárny, která byla oním pově›stným posledním hřebíěkem do rakve Temelína. "Rádi pomůžeme našim sousedům s přestavbou elektrárny. Máme za to, že velká ěást zařízení může zůstat tak, jak je. Například reaktor bude podle našich expertů možné používat na louskání vlašských ořechů, jejichž jádra se přidávají do sýra," doplnil muž.

Rakouská policie ve večerních hodinách zatkla skupinu mladíků, kteří protestovali na hraničním přechodu Dolní Dvořiště› proti plánované přestavbě› a obvinila je z pokusu o blokádu hranic. Podle aktuálních zpráv, ale byli již chlapci pro svůj nízký vě›k propuště›ni. Mluvěí rakouské policie nám potvrdil, že informoval rodiče nezletilců a ti si pro ně› ještě› večer přijeli. Mladíkům tak zřejmě› hrozí za jejich dě›tinský čin pouze třídní důtka či napomenutí ředitele.

Zprávy ze zahraničí:

Na půdě› Evropského parlamentu byla dnes schválena zvláštní výjimka pro ně›meckého europoslance a předáka sudetských Ně›mců Berdta Posselta. Ten může nyní z technických důvodů sedě›t v parlamentu na dvou křeslech vedle sebe. Jeho sousedovi, který na vedlejším křesle doposavad sedě›l, českému europoslanci Václavu Potůěkovi doporučil Evropský parlament, aby si nosil vlastní židli a vyhradil mu za tímto účelem místo u šaten, kde mu bude do konce roku instalováno i hlasovací zařízení. Do té doby bude muset zřejmě› europoslanec Posselt hlasoval za ně›j.
Aktualizováno Pátek, 13 Červen 2008 01:01 Přečteno: 4625 krát
 

You have no rights to post comments

Poslední komentáře

 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.08.2018 21:01
  Problém je na základě mého requestu komunitou na GitHubu vyřešen a ...

  Číst dále...

   
 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.07.2018 23:35
  Založil jsem k tomu vlákno ...

  Číst dále...

   
 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.07.2018 23:16
  Máte pravdu.. Ale zdá se, že to není poprvé, co to najednou přestalo fungovat ...

  Číst dále...