Rubriky

· Články
Premiéra filmu Václav PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 12 Červen 2008 00:46
VáclavV prostorách kina Palace Cinemas ve Slovanském domě› představili tvůrci nový český film pojmenovaný podle jeho hlavního hrdiny:Václav. Mezi přítomnými nechybě›li režisér Jiří Vejdě›lek, scénárista Marek Epstein ani představitel hlavní role Václava Ivan Trojan.

Inspirací pro scénář Marka Epsteina se stala jedna z mnoha amnestií bývalého prezidenta Václava Havla. Tvůrci původně› zamýšleli natočit celý cyklus televizních filmů na téma prezidentských milostí, nakonec se ale ukázal příbě›h Václava natolik silným, že na ně›m postavili jediný celovečerní snímek určený do kin. Myšlenku dalších pokračování však rozhodně› zcela nezavrhli.


Námě›tem filmu se stal příbě›h vesnického blázna Václava, který díky své nezbednosti lítá z jednoho průsvihu do druhého. Vě›tšina obyvatel vesnice jej má za šaška, hlupáka a nezvladatelného kluka, který působí jen potíže.Václav žije pouze se svoji starou matkou v podání Emílie Vašáriové a starším bratrem Františkem, jehož si zahrál Jan Budař. Drama vrcholí soubojem bratrů o lásku Frantovy milenky Lídy, který koněí nešťastným výstřelem. Václav je uvě›zně›n. Zoufalá matka se ale pokusí využít i poslední možnosti, jak svému synu pomoci a podá žádost o prezidentskou milost. Závě›r i hlavní myšlenka filmu pojednává o tom, jestli se jí podaří přesvě›dčit sousedy, aby podepsali nezbytnou petici, nebo zvítě›zí stará vzájemná nevraživost.

"Pokládali jsme si otázku, do jaké míry jsme schopni ně›komu dát milost nebo mu prostě› odpustit, " odpově›dě›l režisér Jiří Vejdě›lek na otázku, jaké má být Václavovo poselství. Na dotaz, zda by se chtě›l osobně› setkat se skutečným Václavem, podle ně›hož je film natočen, odvě›til, že jeho opravdovou identitu nezná, ale už se mu ozvali nezávisle na sobě› tři různí lidé, kteří tvrdí, že je film natočen podle jejich vlastního příbě›hu a ně›kteří dokonce vyhrožují žalobou.

Při závě›rečných titulcích sklidili tvůrci nadšený potlesk přítomných novinářů a ti se dál vyjadřovali o filmu vesmě›s pochvalně›. Jeden z ělenů grantové komise nám potvrdil, že finální verze filmu se velmi liší od původního scénáře, ale jedním dechem dodal, že změ›ny jsou ku prospě›chu vě›ci.

Hlavní porci komplimentů sklidil za svůj výkon Ivan Trojan. Zeptali jsme se jej, jaká scéna mu dala nejvíce zabrat. "Bylo tam mnoho t웾kých scén, ale nejhorší pro mě› byla asi ta, ve které jím buchtičky se šodó a to způsobem, jakým je jí Václav - tedy velmi velmi vehementně›. Tuhle scénu jsme točili asi osmnáctkrát, takže si spočítejte, kolik jsem tě›ch buchtiček dohromady sně›dl."

V dalších rolích se představili například: Soňa Norisová, Jiří Lábus, Petra špalková, Jan Vlasák a mnoho dalších známých tváří českého filmu.
Aktualizováno Pátek, 13 Červen 2008 01:05 Přečteno: 4187 krát
 

Váš komentář


Security code
Jiný obrázek

Poslední komentáře

 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  live22 15.11.2018 14:53
  Hi to all, it's truly a fastidious for me to go to see this site, it ...

  Číst dále...

   
 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Ngan 12.11.2018 08:11
  I was suggested this blog by my cousin. I'm not sure whether this post ...

  Číst dále...

   
 • Nokia 3311 vs. iPhone 3G

  ntc33 10.11.2018 09:48
  Greetings! Very useful advice in this particular post! It is the little ...

  Číst dále...