Rubriky

· Články
Jak jsem dostal levý hák PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 29 Říjen 2008 18:33

hak
V posledních týdnech nám média hojně› zprostředkovávala všelijaká ostrá slova z úst našich slovutných politiků. Liberálové a socialisté vedli svůj tradiční předvolební boj a my voliči jen nevě›řícně› sedě›li před obrazovkami a ztráceli iluze. Vysocí i menší ústavní činitelé se tak dlouho předháně›li v expresivech, až nakonec jejich vzájemná debata poztrácela i zbytky vě›cného obsahu a sně›movnou se nesla hlavně› terminologie bojových sportů, slova o tsunami či dokonce biblická proroctví. Levý hák se oplácel pravým hákem, a tak se stalo, že dlouho potlačovaná agresivita civilizovaného člově›ka sestoupila postupně› z nejvyšších kruhů i na prostý lid v podhradí.

Nejen na gaučích ale i v nálevnách a barech se začala politická témata probírat s novou vervou a neohrožeností. Občasné strkanice a půtky se staly b웾nou součástí hospodského koloritu a každému neopatrnému chytrákovi toho času hrozilo nebezpečí nepříjemného úrazu. Vždyť rétorika letošních předvolebních kampaní v nás zákonitě› musela vyvolat pocit, že tentokrát jde o hodně›. Mnozí si až díky ní uvě›domili, jak špatně› na tom vlastně› jsou a komu za to vděčí.

 

Netrvalo dlouho a i já jsem se mě›l na vlastní kůži přesvě›dčit o tvrdosti argumentů sociálně› šikanované a frustrované dě›lnické třídy. Zprvu nevinná ideová a generační pře mezi levicí a pravicí nečekaně› přerostla v opravdový souboj levých a pravých háků. Dostal jsem dě›lo a než jsem se rozkoukal, celý podnik byl v jednom kole. Nebýt rychlého příjezdu policie a ně›kolika pohotových kamarádů snad by to vše dopadlo ještě› hůř. Takhle jsem jen ještě› víc zmodral a pár dní budu muset všem známým vysvě›tlovat, jak jsem šlápl na rudé hrábě›...

 

 

 

Aktualizováno Úterý, 06 Listopad 2012 09:23 Přečteno: 4345 krát
 

You have no rights to post comments

Poslední komentáře

 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.08.2018 21:01
  Problém je na základě mého requestu komunitou na GitHubu vyřešen a ...

  Číst dále...

   
 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.07.2018 23:35
  Založil jsem k tomu vlákno ...

  Číst dále...

   
 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.07.2018 23:16
  Máte pravdu.. Ale zdá se, že to není poprvé, co to najednou přestalo fungovat ...

  Číst dále...