Rubriky

· Články
Skinbook a€“ moje zkušenost PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 01 Listopad 2008 18:38

skinbookNedávno jsem řešil problém, co dě›lat s poškrábaným víkem svého notebooku. Nosím ho často v batohu, takže po roce a půl intenzivního používání přirozeně› "zdobí" jeho kdysi lesklý povrch pár nepě›kných šrámů. "Snad by to šlo ně›ěím přelepit," napadlo mě› hned. Ovšem udě›lat si z notebooku přenosnou reklamu na skateshop, jak to dě›lají ně›kteří mí kamarádi, se mi moc nechtě›lo. A tak jsem trošku zagooglil a objevil Skinbook

Skinbook je zjednodušeně› řečeno ně›co jako tapeta na notebooky. Vyberete si obrázek či vzor, který se vám nejvíce zamlouvá, zadáte rozmě›ry svého stroje, objednáte, otevřete pošťačce, podepéete doporučené psaní a tapetu si doma nalepíte. Jak prosté. Na stránkách Skinbooku je samozřejmě› k dispozici široká nabídka profi tapet, rozmě›ry ně›kterých typů notebooků jsou již přednastaveny, takže při troše ště›stí nemusíte nic mě›řit a nechybí ani možnost vložit svůj vlastní obrázek - třeba z loňské dovolené. O tom ale psát nechci. To si ostatně› prostudujte přímo na webu Skinbooku. Já jsem tu proto, abych vám popsal, jak to skutečně› funguje a jak to ve výsledku všechno vypadá.

 

skinbookPo pár dnech od objednávky mi skutečně› přišel balíček. Na nic jsem nečekal a rozerval obal, abych se podíval, jak bude moje samolepící tapeta vypadat na denním svě›tle. šlo to, můj monitor, zdá se, příliš barvy nezkresluje. Materiál, ze kterého je tapeta vyrobena mě› velmi příjemně› překvapil. Je pevný a zdá se být i odolný. Jeho lícová strana je celkem drsná na dotek a připomíná takové ty nezničitelné plastové ubrusy. Snad si to ně›kdo dokáže představit. Jediné, co mě› trošku zarazilo, byla setrvačnost s jakou se nálepka držela ve srolovaném stavu, v ně›mž mi byla doručena. Na jednom místě› byla dokonce přehnutá! "No, snad se to narovná, " řekl jsem si a jal se lepit. Na internetu je naště›stí pomě›rně› jasný návod, takže by s tím nemě›l být problém.

skinbookNejprve jsem zkusil samolepku ještě› bez odlepeného rubu jen tak přiložit k notebooku, abych zkontroloval, zda budou sedě›t všechny výřezy určené na panty a na webkameru. Sedě›ly na jedničku. Připravil jsem si tedy dle návodu hadřík a jarovou vodu. Vodou namokřil víko notebooku a odtrhl střední ěást rubu samolepky. šlo to dobře, jen rub je třeba odlepovat opatrně›. Má tendenci se trhat. Přiložil obnaženou ěást samolepky na víko a zarovnal všechny hrany. Díky vodě› to moc nelepí, a tak je pomě›rně› dost času na různé manévry. Doporučuji použít vody spé víc než míň. Bude se to hodit. Každopádně› pozor, ať se voda nedostane, kam

nemá. skinbookKdyž jsem byl spokojen s pozicí středu samolepky, odlepil jsem i pravou a levou část rubu a všechno dokonale zarovnal. Pravda, dvakrát jsem to opravoval a celou proceduru opakoval, ale výsledek byl nakonec dokonalý. Jen ně›které hrany ne a ne se přilepit. Stále se odchlipovaly. Už jsem si zoufal, že jsem tím opakovaným lepením samolepku připravil o její lepící schopnosti, ale nakonec se soustavným tlakem všechny okraje chytly a samolepka jakž takž držela. Pod tapetou bylo stále ještě› trošku vlhko, a tak jsem doufal, že až všechno uschne, bude samolepka držet jako přibitá. Odložil jsem notebook a nechal jej přes noc vydechnout.

skinbookNa druhý den mě› čekalo příjemné překvapení. Místa, která ještě› večer držela spíš silou vůle, se přes noc dokonale přilepila a celá samolepka se jakoby napnula. Akorát se pod tapetou vytvořily tři ošklivé bublinky, které už nešlo nikam vytlačit. Nezbývalo tedy než je propíchnout špendlíkem. Dírky jsou sice při detailním pohlednu zřetelné, ale určitě› jsou lepší než bubliny. Další vadou na kráse bylo ono přehnuté místo. Na samolepce je stále vidě›t. Celkově› ale musím uznat, že jsem byl s výsledkem spokojený. Dokonce jsem byl na sebe tak hrdý, že jsem celý den všem okolo svůj výtvor nadšeně› ukazoval. Každý žasnul, jak můj počítač prokouknul a já se už t웹il, jak se zase jednou ve škole při přednášce vytáhnu s ně›čím originálním. Samolepka vypadá cool, ochrání notebook před dalším poškrábáním a ještě› si svůj počítač určitě› s nikým nespletu. Bingo.

Související odkazy:

www.Skinbook.cz

Aktualizováno Pátek, 09 Únor 2018 16:18 Přečteno: 392 krát
 

You have no rights to post comments

Poslední komentáře

 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.08.2018 21:01
  Problém je na základě mého requestu komunitou na GitHubu vyřešen a ...

  Číst dále...

   
 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.07.2018 23:35
  Založil jsem k tomu vlákno ...

  Číst dále...

   
 • Návod: Jak stahovat z videotéky ČT

  Martin 17.07.2018 23:16
  Máte pravdu.. Ale zdá se, že to není poprvé, co to najednou přestalo fungovat ...

  Číst dále...